Rafet İnce

Rafet İnce
  • Doğum Tarihi 1981-12-01
  • Doğum Yeri konya
  • Meslek şef

Rafet İnce son dönemlerde yemek dünyasının dikkatini çeken ünlü şefler arasında yer almaktadır. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslen 1981 yılında Konya Ereğli’de dünyaya gelen Rafet İnce, Tekirdağ Anadolu Meslek Lisesi ile mesleki kariyerine adım atmıştır. Ardından devlet tarafında burs almış ve Le Cordon Blue College of Culinary Arts ile Toscan-Cascina’da F&B eğitimi görmüş, staj yapmıştır.

Evli ve bir kızı, birde oğlu vardır. Köyde rahmetli ninesinin elinin lezzetli olması sebebiyle onun sayesinde yemek yapmayı sevmiştir. Annesinin doktor, babasının ise aşçı olmasını istediğini, kendisinin ise hayalinin iyi bir şef olmak olduğunu dile getirmiştir.

İlk yaptığı yemek taze fasulye yemeği’dir. Dünya mutfağından en sevdiği mutfak Osmanlı Saray Mutfağı’dır.

Rafet İnce çalışma hayatı kariyeri;

Geçmişten itibaren ülkemizde farklı otellerde çalışmış ve tecrübe edinmiştir. 2003 senesinden itibaren ise 5 yıldız oteller de Executive cheflik görevini üstlenmiştir. 2013’ten sonra ise kendi Restoranlarının işletme müdürlüğünü yapmaya başlayan ptı. Türkiye’de farklı marka otellerde deneyim kazandı 2003’den itibaren günümüzde İşletme ortağı olduğu İstanbul’un en nezih semtlerinden olan Çengelköy’de Nevnihal Anadolu halk Mutfağı lokantasının kurucu ortağı olarak iş hayatını sürdürmektedir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha