Can Kemal Özer

Can Kemal Özer
  • Doğum Tarihi 1968-11-05
  • Doğum Yeri konya
  • Meslek Gazeteci,Yazar

Can Kemal Özer hakkında merak edilen gazetecilik ve yazarlık hayatı. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1968 yılında Konya İli’nin Bozkır İlçesi Armutlu Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Gazetecilik mesleğine 1988 senesinde Türkiye’de Yarın Gazetesi bünyesinde başlamıştır. Geçmişten günümüze bir çok farklı medya kuruluşlarında muhabir, editör, yayın danışmanı, haber müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak görev yapmıştır. Ayrıca muhtelif sivil toplum kuruluşlarında yöneticiliğin yanı sıra, bilişim ve kamuoyu araştırma şirketlerinde çalışmış, radyo programları hazırlamıştır.

2015 ve 2018 yılları arasında Yeni Söz Gazetesi’nde Genel Yayın Yönetmenliğini üstlenmiştir. 2018 yılının Aralık ayından itibaren ise Albayrak Medya Holding (Yeni Şafak) medya grubuna ait yayın organlarından, Haftalık Haber Dergisi Gerçek Hayat’ın Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürmektedir.

Evli ve yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdüren Can Kemal Özer tüm bu çalışmalarının yanı sıra Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Ayrıca akkalemler sitesi, Gerçek Hayat ve İlim İrfan Dergisi’nde yazılar yazmaktadır.

Fetâ Medeniyeti 2015 EMANET Ödülü sahibi’dir.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha