Aleyna Tilki

Aleyna Tilki
  • Doğum Tarihi 0000-00-00
  • Doğum Yeri Konya
  • Meslek Şarkıcı

Müzik dünyasında kazandığı parayı müzik eğitimi için harcamayı planlayan Aleyna Tilki 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Baba tarafından aslen Konya Seydişehir, anne tarafından ise aslen Trabzon Of’ludur. Annesi Havva Hanım, babası ise Mehmet Bey’dir. Ayça Tilki isminde bir de kız kardeşi vardır. Anne ve babasının 11 Ocak 2018 tarihinde anlaşmalı bir şekilde boşandıkları açıklanmıştır.

Ekran severler tarafından özellikle 2014 yılında Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz yarışması ile tanınmıştır. Yarışmada Gesi Bağları isimli şarkıyı seslendirmiş ve tüm jürilerden tam not almıştır. Yarışmanın ardından müzik hayatını sürdüren Aleyna Tilki kısa sürede konserler vermeye başlamıştır. 2016 senesinde ise ünlü yapımcı Emrah Karaduman ile çalışmaya başlamış ve ilk klibini Cevapsız Çınlama isimli şarkıya çekmiştir. Bu şarkı 2018 yılı itibariyle Youtube üzerinden 400 Milyonun üzerinde izlenme rekoru elde etmiştir.

2017 yılında ise yine ciddi bir çıkış yakalayan Aleyna Tilki bu kez müzik severler ile Sen Olsan Bari isimli şarkıyı paylaşmıştır. Bu albümde, Gesi Bağları, Eledim Eledim, Yalnız, Yüce Dağ Başında, Cevapsız Çınlama, Gönlümün Efendisi şarkıları mevcuttur.

Son dönemlerde açıklamaları ile hem iyi hemde olumsuz bir çok tepkiye maruz kalmıştır. Okulun en popüler kızı olduğunu dile getirmiş ancak can güvenliği nedeni ile okulunu değiştirmek zorunda kalmıştır. Okul değişikliği öncesinde, İstanbul Kartal’da bulunan Hacı Hatice Bayraktar Anadolu Lisesi’nde eğitim görmekte idi. Sadece hayranları ve müzik severler tarafından değil, bir çok ünlü sanatçı tarafından da olumlu olumsuz yorumlar almaktadır. Henüz 18 yaşını doldurmadan alkollü mekanlarda sahne aldığı gerekçesi ilede hakkında taraflı tarafsız bir çok yorum yapılmıştır.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha